Непријател бр.1

01 ноември 2007

Натпревар: кој ќе најде подобра фотка и поубаво ќе го навреди Роберт Просинечки.
Награда: билет за Македонија - Хрватска.

Карикатура

Дарко100%Спорт: Педерчено Просинечки
@leks: Просинечки сељакот
Sport S: Oна ѓубрe Просинечки гомно малограѓанско простачко. Суруш.


Просинечки си чепка нос

Update: Уште една „еротска“ фотографија од Просинечки благодарение на 24ФудбалTags: football, Macedonia, blog, Prosinecki, Katanec, Croatia.

14 коментари:

Anonymous Љубислав Цветковски рече...

Мислам дека мојата возраст ми налага да ве подучам неколку работи за Просинечки ... Во времињата кога играше за Црвена Звезда беше прочуен по тоа што имаше толку ружен сурат што сите противнички фудбалри бегаа кога тој идеше у налет...А башка и многу гадно прдеше...Што и не е изненадување кога се знае дека е усташка пича со мал кур ...Мојата големина не ми дозволува да трошам премногу погрдни зборови на шупак како Просинечки. Затоа накратко ја користам оваа прилика да го поздравам со песната: „Мрзим Хајдук и Торциду, мрзим тебе Туѓмане, и са секиром у руци, поклачу све Усташе!„ Спортски поздрав!

12:09  
Anonymous Анонимен рече...

Sport S:
Малце србоманска изјава,ама штом викаш тоа за Ѕвезда,во право си. Ти да не си осетил како прди? Море стварно неубав сурат е овој бе. Како што старее се поружен и поружен е.

12:49  
Anonymous Анонимен рече...

Љубе, Србине и се шо иде уз тоа...
Роби Просинечки е легенда, бе батка, еден од најголемите техничари на сите времиња, бе батка, играл за Реал и Барса, бе батка, и баш го боли суратот ако ти мислиш дека е ружен. А на натпреварот во Загреб тој се закачи со Катанец, лично, а ништо против нас, Македонците де.
Е, а она за секирата и клањето - кој пореметен ум си, е...
HAJDUK ZIVI VJECHNO, бе батка СрбЧЕ.

01:33  
Anonymous Анонимен рече...

Sport S:
Лелелеле опасно станува тука четничко-усташко клање ќе настане бе :).

10:40  
Blogger @leks рече...

абе дечко "anonymous" или колку и да сте, ако сте некои кажете кои сте и како сте а не да се крите по тој псевдоним. Просенички е посрано ѓубре кое го нема никаде, таков фудбалер со такви манири е никој и ништо за мене, и се што е надвор од македонија е срање, така да ако ви е до хајдук иле звезда таму да одите да навивате. После фудбалот не ни чинел, па нема да чини секој е вљубен уште во тие YU бивши екипи. И штом кромањонецот (просинечки) му кажал нешто на Катанец значи и нас ни кажал нешто како нација и не можеш да кажеш, абе "Македонците де" ти дечко ако не ти се живее овде слободно напушти ја земјава, од таквите како тебе ни е се срање!!!!
Да живее МАКЕДОНИЈА!

11:21  
Blogger Ико рече...

Опала, се разгоре работава :-) Само помалку меѓусебни навреди, повеќе за Просинечки :-)

11:39  
Anonymous Анонимен рече...

Sport S:
Кажи ама добра слика,а? А кога и каде сум ја пратил? Ја знам дека имав намера кога ја најдов ама не ми текнува дека сум ти ја пуштил негде. Сигурно во брзање сум бил па не ми текнува.

02:52  
Blogger Ико рече...

Дојдено е до некаква збунка. Сликата ми е од дечките од 24Фудбал мислам... Ај кога ќе проверам точно ќе направам апдејт.

Иначе, некој кажа дека Просинечки имал нешто лично со Катанец, а Катанец не е Македонија... Додека седи на клупата на Македонија како селектор, без разлика која му е националноста, селекторот ги брани боите на Република Македонија - секоја навреда упатена во тој правец, особено таква простачка како Просинечки е навреда за нашата репрезентација, нашата земја.

Од таму и гневот кон Просинечки

12:22  
Anonymous Анонимен рече...

Sport S:
Не знам јас си ја зачував сликата и сакав да ја пратам откако ја најдов на google ама дека сум ја пратил не ми текнува,па си викам да не си ми ја прочитал намерата :).
Ако е од некои други дечки,тогаш добро. Каква коинциденција.

12:39  
Blogger Ико рече...

Jа исправив грешката, фотката била пратена од 24Фудбал.ком.мк ;-) Најмалку важно, важно е Просинечки да се препотува на Градски колку што е влажен на фотографијава... :)

13:00  
Anonymous Љубислав Цветковски рече...

Би сакал да одговорам на неколку напади врз мојата личност и дело.Како прво, јас не сум Србин, ниту Србче. За мојот патриотизам кон Република Македонија говорат моите многубројни дела. Како второ, тоа што гнасава играла и за Реал и за Барса само говори од колкав калибар е неговиот шупак пичкарски. Трето, не гледам некоја разлика помеѓу навивање за некој клуб од бивша Југославија и навивање за некој клуб од западна европа, а уште помалце не гледам зашто навивање за Партизан или Динамо не прави помалку патриот, од рецимо навивање за Бајерн Минхен или Јувентус.

15:18  
Anonymous Дарко100%Спорт рече...

Ме заболе курот дали играл клошаров за Реал и Барса и каков техничар бил. Никој не праша за тоа. Збориме за неговите изјави против нашата селекција и Катанец кои ги носи нашите обележја на натпреварите. Уф колку ќе ми биде мерак да ги забиеме тука па после да му го видам суратот во некоја видео изјава...

18:45  
Anonymous Љубислав Цветковски рече...

Вака... Шупаков е ко превртен чмар од внатре којшто сака уште повеќе да му се расчеречи мрсната смрдена анусна празнина пичкарска. Да му ја ебам сестрата пичкарска на кур да израсне табаните на гомна цел живот да му газат устата смрдлива пичкарска списокот фамилијарен вгаз. Море мрш пичка ти материна во корнер да те дупат во чмарот распарен пичка ти сестринска католичка. Ебен од сидро да останиш шупакот шеснаестерец да ти стане пичка ти смрдена а бе шо те ебам

02:36  
Anonymous Juve рече...

Не е убаво ни културно да напаѓаме величина како Просинечки!!!
Ви се молам па што е тој крив ако е толку грд,што е крив што по сурат се гледа дека е плод на спонтан абортус,никој не треба да му суди за тоа!
Таков се раѓа само еднаш на 100 години,за среќа наша таков дегенерик се роди во Хрватска!

11:52  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома