R.I.P.

17 октомври 2007

Ќе ни недостигаш. Навиваше за Македонија. Не можам во моментов да ја најдам неговата песна за проектот „Македонија навива“. Тој ја испеа навивачката химна на Македонија Ѓорче Петров (Download), а беше редовен на натпреварите. Ја имав честа да го запознаам.

Фотки: Со Борис од Антена5 на Олд Трафорд во Манчестер, со мене на аеродромот во Манчестер по историскиот резултат.

1 коментари:

Anonymous Анонимен рече...

Rest in peace Тошки.Многу го сакав.
arminfun.blog.com.mk

13:34  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома