Ливерпул победува!!!

21 мај 2007


„Pele puts his money on Milan“

The countdown to the Champions League Final continues and Pele has tipped Milan to take the trophy thanks to Kaka and Clarence Seedorf.

Ако ги следите „типувањата“ на Пеле во текот на последниве неколку години ќе знаете за што зборувам :-)

Само како информација, последната легендарна прогноза на Пеле во 2000 беше дека некоја репрезентација од Африка со сигурност победува на Светското првенство во 2002 или 2006.

Линк до изворот: Channel4


Tags: football, Macedonia, Pele, Liverpool, Milan, final, Champions League.

3 коментари:

Blogger Владо Апостолов рече...

Знае бе он, фудбалер беше! :)

07:59  
Blogger JumboMkd рече...

Веќе кога гледаме на такви факти, да не го заборавиме и фактот за судијата Фандел од Германија кох ќе го суди финалето. Досега тој им сеудел на Милан 5 пати и Милан победиле на сите 5 натпревари, додека пак на 3те натпревари на Ливерпул на кои тој судел, Ливерпул не дале ниту еден гол (2 порази и 1 нерешена) ;)

13:47  
Anonymous Дарко рече...

Ебете вие статистики а Пеле е еден од најголемите лузери по завршување на неговата кариера.

12:45  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома