Скоро сме готови

01 мај 2007

Привршуваме со подготовките за новиот број на Esport. Им благодарам на сите за конструктивните критики, според кои се водевме и мислам дека веќе во мајскиот број успеавме да средиме многу од недостатоците.

Досега се оди според планот, така што мајскиот број ќе излезе во продажба на 7 мај (понеделник).

Утре се играат реванш-полуфиналните натпревари од Лигата на шампионите, Челзи ја загуби титулата (спротивно на моите очекувања, но сами се криви што не го искористија киксот на Манчестер против Мидлзброу, а самите направија кикс со Болтон), Интер освои титула во Италија, Јуве се враќа во Серија А, АЗ Алкмар се најголеми пациенти што ја пропуштија титулата во Холандија, а Баерн исто така што нема да играат Лига на шампиони следната сезона. Шпанија е во тотален фудбалски хаос. Се согласувам со ставовите на Дарко.

Ова накратко нафрлав теми на кои сакам да пишувам, па од среда натаму очекувајте поголем број на текстови, се надевам интересни за читање, главно мои анализи на овие ситуации.

П.С.
Менувам 2 плочки од 128 рам за една од 256 (ддр)

1 коментари:

Anonymous Дарко- плачко по судиски неправси рече...

Што бе ставовите на Дарко. Она само плаче пошто Реал нема 3 години освоено ништо.

13:44  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома