Сите на стадион!

15 ноември 2006

Македонија ја пречекува Русија во најважниот фудбалски натпревар во историјата на нашата репрезентација. Победа ќе значи прво место во нашата квалификациска група по 5 одиграни натпревари и по тоа се е можно: на дофат ќе ни биде квалификување на Европското првенство во Австрија и Швајцарија.Упатувам јавен повик да “скрпите“ пари (600, 300 или 100 денари) и да купите билет на плоштад. Знам дека цената на билетите е огромна за нашиот стандард, но да бидеме реални - истите пари ќе ги потрошите викендов за забава во некое кафуле или дискотека. Жртвувајте неколку монотони излегувања во град и дајте и ја поддршката на нашата репрезентација кога најмногу и треба.

Баравте резултати? Резултати има! Баравте добра игра? Имаме добра игра! Сакате да бидете дел од историјата? Дојдете на Градски во 17:00 часот и помогнете и на репрезентацијата да ја пишува историјата!

Напред Македонија!

0 коментари:

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома