Поздрав од Манчестер!!!

06 октомври 2006

Луѓе, во моментов ви пишувам од хотелот во кој сум сместен во центарот на Манчестер. Пред неколку часа се вратив од Олд Трафорд и не би можел да најдам правилни зборови за да го опишам моето искуство. Едноставно, Олд Трафорд е нешто кое мора да се доживее. Буквално се “укочив“ излегувајќи од тунелот на теренот и седејќи на местото на Алекс Фергусон.

Со неколку слики ќе се обидам да ви ја доловам атмосферата. Не можам ниту да замислам како ќе изгледа стадионот утре со 74.000 гледачи. Неверојатно!

10 коментари:

Blogger Ико рече...

И заборавив, доволно за мојата одушевеност од Олд Трафорд говори фактот што сликав речиси 200 слики и уште 20-тина видео-клипови. Сега немам време, покасно вечерва или утре ќе ви ги аплоудирам...

21:16  
Blogger Dwr Budr рече...

Копиле, ме наежи :)

21:20  
Blogger JumboMkd рече...

аааааааааааааааааааааааааааааа

Зошто јас не сум таму место тебе????

:)

Чекаме уште, поздрав

21:28  
Anonymous Анонимен рече...

Bitch

22:14  
Blogger Shepard рече...

ако не заглаиш у паб џабе путот!

00:01  
Blogger Ико рече...

Брат, до сега шетав ама некако тапа атмосфера секаде....сите се некако во исчекување на утакмицата утре.

Иначе, во Манчестер има повеќе црнци и азијци отколку англичани...да не ме сватите расистички ама така е...

00:55  
Anonymous Анонимен рече...

zajak da ti pusim kur...

15:54  
Blogger Ико рече...

хехе

02:31  
Anonymous slem рече...

Ubaf si zasednal na toa stolceto meraci a.Kazi samo javno gi zalepi li toa keramidite so se podotkaceni pred stolceto.

13:57  
Blogger Karakash рече...

Пеер, па ти си бил во Манчестер:))

21:34  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома