Распоред и резултати

13 јануари 2006

Во име на популаризација на домашниот фудбал, во овој дел од блогот ќе ви бидат достапни резултатите од домашното првенство како и термините за одигрување на натпреварите. Исто така ќе ви препорачувам по еден натпревар кој би требало да го посетите доколку се сметате себеси за фудбалски фан.

Македонска Прва лига

Следно коло (04.03.2007)
***Македонија - Вардар***

Стадион Ѓорче Петров. Капацитет 1.500 гледачи (2 трибини, нови столчиња). Доколку сте во Скопје, посета на овој натпревар ќе ве чини вкупно 150 денари = 50 ден. автобуска карта во 2 правци + 100 денари билет (колку едно пиво во дискотека). Доколку одите со кола, стадионот нема свој паркинг простор, па така умно би било доколку се паркирате некаде на околните улички или дури на главната улица, па да продолжите пешки.Останати натпревари:

Пелистер - Напредок
Силекс - Шкендија
Ренова - Брегалница
Башкими - Победа
Работнички - Влазрими

Табела:
1. Работнички 37
2. Македонија 37
3. Вардар 34
4. Победа 31
5. Пелистер 25
6. Шкендија 25
7. Башкими 24
8. Ренова 24
9. Напредок 22
10. Силекс 21
11. Влазрими 9
12. Брегалница 9

Репрезентација

Квалификации за ЕП2008, Група Е

Резултати:
Естонија - Македонија 0:1
Македонија - Англија 0:1
Англија - Македонија 0:0
Андора - Македонија 0:3
Македонија - Русија 0:2

Табела:
1. Хрватска 10
2. Русија 8
3. Англија 7
3. Израел 7
3. Македонија 7
6. Естонија 0
7. Андора 0

Следни натпревари:
Хрватска - Македонија (24.03.2007)
Македонија - Израел (02.06.2007)
Русија - Македонија (08.09.2007)
Македонија - Естонија (12.09.2007)
Македонија - Андора (17.10.2007)
Македонија - Хрватска (17.11.2007)
Израел - Македонија (21.11.2007)

4 коментари:

Anonymous дарко100% рече...

Одлично ти е ова.Секоја чест.И ми се допаѓа новиот изглед.

19:41  
Anonymous БАРЦА рече...

Одлично Ико продолжуваш со својот добро познат оптимизам .ИКО за претседател на ФФМ

23:19  
Anonymous Borgoth рече...

Ке дојдам и јас, само не знам за кого да навивам :)

14:05  
Blogger Ико рече...

Кога ќе дојде пролет ќе организираме блогерско одење на натпревари :)

17:42  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома