Нели ви реков!

16 септември 2005

Само краток пост за денска. Многу ми е мерак кога нешто добро ќе проценам. Ако погледнете малку подолу во последните постови околу пријателските натпревари летово, ќе видите дека ви напишав дека Реал Мадрид ќе примат многу голови од секој што малку ќе ги притисне. Така и испадна, барем на првите три натпревари. На три средби примија 7 гола!!! Еден од Кадиз, три од Селта и три од Лион. Дадоа само четири голови. Ееее....нема да разберат дека треба асални играчи во одбрана...ако, многу ми е мерак. Нека трпат!

П.С.
Многу се изнервирав што Милан ги победи Фенербахче...бев радосен откако омилениот мој Ањелка изнуди пенал од кретенот Гатузо...ама се извадија... поточно Кака ги утепа. Ако, ќе трпат и они :)

4 коментари:

Blogger howitzer рече...

Форца Милан

16:00  
Blogger Karakash рече...

Па кас си бе Ико, што има?
Ова за Реал го сфаќа секој кој малце се разбира у фудбал, но таму не се проблем само одбранбените играчи, него целата атмосфера и клупска политика (ако уопште ја имаат), а да не зборам за тренерот кој никад не стапнал у Европа, и кој и како селектор на Бразил покажа колку знае да изгради позитивен однос со своите играчи.
Ањелка, а? До кога, бе?:)

15:43  
Blogger Ико рече...

Ањелка е закон. Вечер ќе напишам еден пост за тоа како тој стана мој омилен играч.

15:57  
Blogger Karakash рече...

aj, pishi:)

17:32  

Објави коментар

Врски до објавата:

Создај врска

<< Дома